Так медики на Львівщині віддають останню шану 15-річному підлітку, завдяки якому було врятовано п’ять життів. Хлопчик помер через ушкодження мозку. Його батьки ухвалили дуже складне рішення й віддали здорові органи померлого сина на донорство.
Завдяки цьому вперше в Україні була виконана спліт-трансплантація печінки! Донорський орган під час операції розділили на дві частини, які успішно пересадили малюку та дорослому.
Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медоб’єднанні Львова. Паралельно із цим трансплантологи пересадили дві нирки та серце.
У підсумку спільно лікарям вдалося врятувати п’ять життів, троє з яких — діти. Донором втретє в історії України стала дитина.
Зокрема, вона подарувала шанс на життя Луці із Житомирщини. Йому лише 1,3 рочки. У малюка біліарна атрезія. Печінка поступово відмовляла. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.
Серце отримав 11-річний Владик із Тернопільщини. Діагноз — дилятаційна кардіоміопатія — йому встановили в шість місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.
Запрацювали нові нирки й у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.
Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.
Світла пам’ять дитині-донору, співчуття та вдячність її батькам.
Лана Дніпренко









