26 березня ще 14 пам’яток архітектури національного значення у Дніпрі було внесено до Державного реєстру.
Це означає, що вони тепер під захистом держави.
Ці об’єкти були взяті на облік ще у 1963 році.
Це наступні будівлі:
– Будинок клубу, вул. Воскресенська, 3;
– Будинок театру, вул. Воскресенська, 5;
– Губернаторський будинок, вул. Воскресенська, 14;
– Будинок гірничого інституту, просп. Д. Яворницького, 19;
– Хімічний корпус університету, просп. Д. Яворницького, 36;
– Будинок театру, просп. Д. Яворницького, 97;
– Сукняна фабрика (ткацький корпус), просп. Д. Яворницького, 106;
– Будинок першого комерційного училища, просп. О. Поля, 2;
– Палац, парк імені Т. Г. Шевченка;
– Будинок “Аудиторія Наукового товариства”, вул. Половицька, 5;
– Преображенський собор, пл. Соборна;
– Перша чоловіча класична гімназія, пл. Соборна, 2;
– Миколаївська церква в Кодаках, вул. Фортечна, 108;
– Миколаївська церква, вул. Виробнича, 4а.
-Внесення пам’яток до Державного реєстру є важливим кроком для убезпечення пам’ятки від існуючих наразі маніпуляцій, до яких вдаються власники/користувачі пам’яток, стверджуючи, що якщо пам’ятки немає в Державному реєстру нерухомих пам’яток України, то вони не мають охоронного статусу. Таким чином, внесення пам’яток до Держреєстру не є простою формальністю, а є важливим кроком для збереження культурної спадщини міста, – наголошують в міському Управлінні з питань охорони культурної спадщини.

Софія Світла









